Dlaczego moje krwawienie trwało 2 tygodnie?

Jakiś czas temu został mi przepisany lek Androcur, który brałam przez 20 dni. Po zakończeniu leczenia, stosuję inny lek - Spironol 25 mg. Po niedługim czasie od zakończenia zażywania leku Androcur pojawiła się miesiączka, spóźniona o 58 dni. Martwi mnie, że krwawienie trwało prawie dwa tygodnie, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło (standardowa długość mojej miesiączki to mniej więcej 5 dni). Przez kilka dni była przerwa, żadnego krwawienia, więc założyłam, że okres wreszcie się skończył. Dziś jednak znów pojawiła się krew i nie jestem pewna, czy to wynik zażywania wyżej wspomnianego leku? Czy możliwe żeby był to drugi okres w miesiącu, czy przyczyna krwawienia może być jeszcze inna?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do ginekologa i poinformować go o tym fakcie.

Niepokojące jest zarówno tak duże opóźnienie menstruacji, jak i zbyt długie krwawienie miesiączkowe. Lek Androcur jest lekiem hormonalnym. Producent informuje, aby rozpocząć kurację tym lekiem w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli tego Pani nie zrobiła, to być może zaburzenia miesiączkowania są działaniem niepożądanym wynikającym z nieodpowiedniego zastosowania leku.

Ponadto jednym ze skutków ubocznych leku Spironol są zaburzenia miesiączkowania, więc najprawdopodobniej tak długie krwawienie jest konsekwencją zażywanych leków.

Inne pytania o wyżej wymienione leki znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-normalne-ze-po-drugim-opakowaniu-tabletek-nie-wystapilo-krwawienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-androcur-jest-sterydem-lub-zawiera-je-w-swym-skladzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/oslabienie-i-mdlosci-podczas-stosowania-leku-androcur.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.