Dlaczego nie mogę zasnąć i spać?

Dzień dobry Piszę w sprawie bardzo męczącego i utrudniającego mi życie problemu. Mianowicie chodzi o kłopoty ze snem i trudności w zaśnięciu. Okąd pamiętam mam tak od kilku lat, ale ostatnio problem bardziej się nasilił. Teraz mam duże kłopoty i duże trudności w zaśnięciu, zasypiam dopiero po bardzo długim czasie, wielokrotnie muszę obrócić się w łóżku. W dodatku jeszcze w mojej głowie krąży jedna myśl "Nie będę spał" j przez to żyje w ciągłym strachu o kolejna noc. Przez ostatnie noce sypiam tylko kilka godzin raptem i bardzo się boję że te bezsenne noce mnie wykończa i umrę z niewyspania. Próbowałem brać jakieś lekkie tabletki ziołowe ale mi nie pomagały. Bardzo proszę o radę i pomoc. Czy można umrzeć z niewyspania? Czy jest ktoś mi w stanie pomóc? Czy pomoże mi łatwiej zasypiać, czego bardzo pragnę i wreszcie porządnie się wyspać? Moi rodzice powiedzieli mi, że moich myśli nikt mi z głowy nie wyjmie, więc co mam robić? Czy istnieje lek który po prostu wyłączy mi mózg i uśpi? Naprawdę jestem w dramatycznej sytuacji więc bardzo proszę i radę

Witam Pana,
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, natrętne myśli, zaburzenia nerwicowe, stany lękowe,
praca przy komputerze i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do problemów ze snem.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do zaburzeń
nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem
i pomoże Panu uporać się z bezsennością.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Szanowny Panie,

problemu przewlekłej bezsenności zazwyczaj nie da się rozwiązać za pomocą samej farmakoterapii (czyli tabletek). Bardzo dużą skuteczność w tym wskazaniu ma terapia poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I). Gorąco zachęcam Pana, aby zgłosił się Pan do ośrodka prowadzącego tego typu terapię.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/