Dlaczego nie odczuwam zmęczenia i braku snu?

Witam, mam problem odnośnie nie odczuwania zmęczenia i braku snu, itp. Od kiedy pamiętam mnie to dotyka, w Polsce pracowałem po 8 h po czym po pracy nie odczuwalem zmęczenia i chodziłem spać kiedy organizm chyba już musiał. Później pojechałem do Holandii, to zacząłem pracować po 12-16 h na szklarniach i polach, ale nawet to nie było w stanie mnie zmęczyc.

Dzień Dobry Panu,

Ośmiogodzinny i systematyczny sen jest jest bardzo potrzebny do regeneracji sił.

Z jakiegoś powodu Pan nie odczuwa zmęczenia i potrzeby snu.

Może wprowadzi Pan zażywanie naturalnej Melatoniny na sen, rekomendowanej i dostępnej w aptece.

Zachęcam też Pana do konsultacji z psychologiem, żeby mógł Pan dotrzeć do przyczyny braku odczuwania przez Pana zmęczenia.

Życzę Pana wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam, sen jest niezbędny do właściwego funkcjonowania. Pytanie jak brak snu wpływa na Pana, czy powoduje jakieś dolegliwości, zauważył Pan jakieś niepokojące objawy, ile poświęca Pan czasu na sen. Każdy ma inną potrzebę snu. Niektóre osoby funkcjonują dobrze gdy poświęcają na sen jedynie od 4-5 godzin. Przeciętnie na sen poświęcamy 7-8 godzin na dobę. Zaburzenia snu i czuwania, bezsenność może powodować bóle głowy, obniżoną odporność, zaburzenie równowagi hormonalnej, drażliwość, roztargnienie, kłopoty z pamięcią. Rezultatem zaburzenia snu jest uczucie zmęczenia w ciągu dnia, ogólne obniżenie sprawności. Napisał Pan że boryka się z tym od kiedy pamięta. Warto skonsultować się z lekarzem, jeżeli odczuwa Pan somatyczne skutki braku snu. Ważny jest uregulowany rytm dzienny i poświęcenie pewnego czasu w ciągu doby wyłącznie na sen. Zadbać o higienę snu. Jeżeli nie odczuwa Pan potrzeby snu, wprowadzić samemu pewien rygor, rytuał zasypiania, ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, muzykę.
Pozdrawiam serdecznie

Może Pan po prostu nie czuje swojego zmęczenia, mimo że organizm jest zmęczony, Pan tego nie identyfikuje jako zmęczenie? Może chodzi o obronę przekonania o własnej sile. Tak czy siak, potrzebuje Pan odpoczynku tak jak inni ludzie. Pozdrawiam serdecznie.