Dlaczego nie słyszę po uderzeniu w ucho?

Witam, dostałem otwarta reka w ucho po czym bardzo źle na nie słyszę, po 4 dniu dalej mam szumy i piski byłem z tym na sorze w krakowie, laryngolog tam tylko zajrzał do środka i stwierdził perforacje błony bembenkowej, ślad skrzepów krwi, PSZ bez patologi , jako leczenie dostałem Augmentin przez 10dni oraz zakaz moczenia ucha, kontorla za 3tygodnie. Czy to dobre leczenie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno kwestionować metody leczenia zalecone Panu przez lekarza na SOR, ponieważ z pewnością to laryngolog ma odpowiednie kompetencje, by zdiagnozować uraz, o którym Pan pisze. Sugeruję zatem stosować się do zaleceń lekarskich i kontynuować leczenie, chyba że nastąpi nasilenie objawów. W tym wypadku najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem.
Pogorszenie słuchu, o którym Pan pisze, a także szumy czy nawet zawroty głowy są typowe dla perforacji błony bębenkowej. Zachęcam do przeczytania artykułu na ten temat, być może rozwieje on Pańskie wątpliwości:
https://portal.abczdrowie.pl/perforacja-blony-bebenkowej
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.