Dlaczego odczuwam ból, szczególnie podczas stosunku od tyłu?

Od 3 lat współżyję z jednym i jedynym partnerem. Początkowo przez około rok nie mieliśmy żadnych problemów, jednak później wszystko się zmieniło i przy każdym stosunku odczuwałam ból. Lekarz wykrył u mnie nadżerkę, myślałam, że może ona jest powodem bolesnych stosunków, jednak po usunięciu nic się nie zmieniło. Boli mnie praktycznie w każdej pozycji, ale najbardziej od tyłu. Kiedy byłam u ginekologa i powiedziałam, że mnie boli, pani doktor nic mi nie poradziła, ominęła ten temat. A naprawdę jest dobrym ginekologiem, więc może po prostu to wina partnera, że nie potrafi mnie wystarczająco podniecić albo problem leży w mojej psychice?
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zaburzenia przejawiające się bolesnością stosunku noszą wspólną nazwę dyspauremii. Dolegliwości te występują znacznie częściej u kobiet. By móc różnicować i ustalić przyczynę bólu konieczna jest informacja o lokalizacji bólu i czasu jego występowania.
Dyspauremię powierzchownę charakteryzuje ból w trakcie wprowadzania członka do pochwy, co świadczy o występowaniu zmian chorobowych na sromie lub w pochwie. Jeżeli ból odczuwany jest w podczas głębokiej penetracji, to można rozpoznać dyspauremię głęboką. W tym przypadku zmiany patologiczne znajdują się zwykle w obrębie miednicy mniejszej.
Niestety bez zbadania Pani nie jestem w stanie określić, co jest bezpośrednią przyczyną Pani dolegliwości. Sugerowałabym powtórnie udać się do swojego ginekologa w celu wyjaśnienia problemu.
Pozdrawiam