Dodatek do żywności E524

WitamZnalazłem w kakao dodatek do żywności e524 jako regulator kwasowosci z tym ze nie wiem czy sie go obawiać czy można swobodnie stosować. Jak wiadomo wodoroweglan sodu czyli e524 jest substancją zrącą.

W ilości dopuszczonej do stosowania w żywności jest on zupełnie niegroźny. Tę sól można znaleźć także naturalnie występująca w wybranych produktach spożywczych. Może Pani bez obaw spożywać produkty zawierające ten składnik (będą one szczególnie polecane przy problemach ze zgagą i refluksem, gdyż mają tendencję do zobojętniania kwasów żołądkowych).