Drętwienie twarzy i rąk podczas szczytowania

witam mam takie male niesmiale troche pytanko.a mianowicie gdy sie kcham z moim partnerem i gdy juz sie zblizam do szczytowania to dretwieje mi twarz i rece .co moze byc tego powodem?czy ze mna jest cos nie tak?tymbardziej ze wczesniej tego nie mialam prosze o szczera odp pozdrawiam i czekam na jak najszybsza odp:(

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
reakcje podczas wysokiego poziomu podniecenia seksualnego bywają różne. To za każdym razem sprawa bardzo indywidualna. U Pani jest akurat taka reakcja układu nerwowego, który odgrywa olbrzymią rolę podczas osiągania satysfakcji seksualnej. Czy Pani te objawy w jakikolwiek sposób przeszkadzają? Rozumiem, że niepokoi Panią prawdopodobne odstępstwo od jakiejś ogólnej normy. Nie dostrzegam tego.
pozdrawiam

Podniecenie, a zwłaszcza silne podniecenie seksualne to jednocześnie silne pobudzenie układu nerwowego.
Takie objawy mają prawo wystapić i nie powinno to niepokoić.
Należy raczej "zapomnieć się i zatracić się chwilowo", niż samoobserwować odczucia...
Oczywiście, jakby podobne objawy zaczęły występować w innych sytuacjach, to wtedy należałoby pomyśleć o konsultacji lekarza neurologa. Możnaby wtedy przedtem zrobić sobie badanie EEG i z nim się do lekarza neurologa udać.
Powtarzam, takie objawy, jakie Pani podaje, są w "miłosnych zapasach" dość powszechne i nie powinny budzić niepokoju.
Pozdrawiam.