Drobna torbiel szyszynki w wyniku rezonansy magnetycznego

Witam,moja corka(17lat) miala wykonany rezonans glowy(bole glowy),wykryto drobna torbiel szyszynki srednicy okolo 4 mm prosze napisac jakie jest postepowanie,corka uprawia karate martwie sie czy moze dalej trenowac,dodam ze niema urazow glowy(to jeszcze nie ten stopien w karate)ale martwie sie czy przy wysilku taka torbiel moze peknac albo urosnac i tak samo przy zdenerwowaniu moze cos dziac sie z torbiela(corka jest dosyc nerwowa),prosze o odpowiedz- wizyte mamy dopiero za kilka dni,martwie sie

Proszę o zachowanie spokoju.Małe torbiele szyszynki nie mają znaczenia klinicznego.
Torbiel nie urośnie ,ani nie pęknie.Natomiast całość sytuacji trzeba ocenić znając badanie pacjenta i podawane przez niego dolegliwości
I tylko lekarz ,który ma taki wgląd w pacjenta może wypowiedzieć się co do dalszej decyzji odnośnie uprawiania sportu.

Pozdrawiam ciepło