Duszności z powodu alergii a karmienie piersią

Jestem uczulona na sierść kota.Mam duszności,karmie dziecko piersią a nie chcę jej odstawiać pomóżcie

Lek. Paweł Baljon

Witam! Alergia na sierść zwierząt stanowi dość częstą postać alergii. W sytuacjach gdy wystąpi alergia na sierść kota zaleca się przeprowadzenie testów skórnych lub oznaczenie swoistych przeciwciał IgE we krwi. Testy są wspólne dla wszystkich ras i płci kotów, bo wszystkie koty produkują te same substancje uczulające, tylko w różnych ilościach i proporcjach. Główny koci alergen, niezależnie od rasy i płci kota, to białko Fel d 1 produkowane przez gruczoły ślinowe i łojowe zawarte w skórze. W sytuacjach alergii na sierść zazwyczaj wystarcza unikanie kontaktu z alergenem, jednakże w Pani sytuacji jak Pani wspomniała jest to ostateczność. W takich sytuacjach preferowaną metodą leczenia będzie odczulanie swoiste. Odczulanie będzie dotyczyć ogólnego alergenu kota. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą, po dokładnym ustaleniu problemu alergolog będzie mógł podjąć decyzję o kwalifikacji Pani do odczulania swoistego. Pozdrawiam serdecznie!