Dwupłatkowość zastawki aortalnej a stosowanie leku Betaloc w ciąży

Witam serdecznie, Mam dylemat. Wykryto u mnie niedawno dwupłatkowość zastawki aortalnej, w związku z czym regularnie mam wykonywane echo serca i badanie holterowskie EKG. Ostatni holter wykazał nieco podwyższone tętno (średnia dobowa 87) i bodaj jeden epizod częstoskurczu nadkomorowego. W związku z tym lekarka przepisała Betaloc 25. Jestem jednak w 25 tyg. ciąży (o czym lekarka oczywiście wie). Chciałabym jednak skonsultować, czy faktycznie lek ten nie zaszkodzi dziecku.

Lek. Tomasz Budlewski

tzn lek ten nie został przebadany u kobiet w ciąży. natomiast u zwierząt albo nie było badan albo wykazano teratogenność lub zabójcze dla płodu u zwierząt. proponuję skontaktiwać się z lekarzem prowdzącym leczenie.