Gorączka, senność i nadmierne pragnienie u 9-latki a pomiar glukozy

Dobry wieczór dziś wieczorem zmierzyłam 9cio letniej córce poziom glukozy i w normach 70-105 wyszło jej 133,wynik 40 minut po kolacji,córka zjadła małą kromkę pszenną z ogórkiem świeżym.Mam pewne obawy,5 dni mi gorączkowala do wczoraj,chodzi stale śpiąca i pije sporo wody,proszę o odpowiedz

Dzień dobry,

Prawidłowa glikemia według aktualnych wytycznych na czczo to 70-99 mg/dl. Proszę wykonać pomiar rano na czczo z krwi żylnej,a nie na glukometrze, jeśli będzie przekraczał górną normę, wówczas powinna się Pani skontaktować z diabetologiem. Nie mierzymy cukru 40 min po posiłku, ew. 1h (ciężarne) lub 2 h po posiłku - prawidłowy dla cięzarnych