Gorączkowanie po szczepionce MMRII

Mój roczny synek jest bardzo zywiolowym i wesołym dzieckiem. Jest bardzo samodzielny i nie musi wiecznie trzymać sie "spódnicy mamy " tak było jeszcze 1,5 tygodnia temu zanim dostał szczepionke MMRII (Odra świnka rozyczka ) po 5 dniach zaczął wysoko goraczkowac trwało to 3 dni i przeszło.Syn jednak jest inny od tego momentu.Duzo płacze,marudzi ,bardzo duzo spi. Wcześniej 2 lub 1 drzemka w ciagu dnia teraz nawet 3.Chce sie tylko tulic nie interesuje go zabawa.czy to możliwy skutek szczepienia ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani
Objawy mogą wskazywać na działania niepożądane po szczepieniu. Wskazana jest konsultacja u pediatry.