Guz tarczycy i choroba Hashimoto a wyniki badań

Rok i 5 miec temu znalazlam guz na tarczycy,usg pokazalo chorobe hashimoto okragle ognisko z hypoechogenicznym rabkiem brzeznym halo 15x15mm, scyntygrafia:guz cieply. Biopsja:oceniono 2 preparaty zabarwione rutynowo H E.Liczne erytrocyty,koloid oraz płaty normotypowych tyrocytów ogniskowo tworzących struktury organoidne. Grupa III". Szczegolnie numer grupy zaniepokoil moja "nowa" endokrynolog, czekam na kolejne USG.Co znaczy wynik biopsji, poprzedni lekarz powiedział mi,że wszystko jest OK

W badaniu cytologicznym nie stwierdza się podejrzanej atypii komórkowej sugerujących proces nowotworowy. Proszę wykonywać zalecenia endokrynologa prowadzącego.