Guz w obrębie jajnika a konieczność zabiegu operacyjnego

10.2014 stwierdzono guza jajnika.Wynik USG: prawy jajnik - heteroechogeniczny45x30mm z megapęcherzykiem średnicy25mm, objętość jajnika 35ml.Mapowanie jajnika prawego(w części litej) kolorowym dopplerem-pojedyncze naczynia centralne. USG z 03.2014 - guza nie wykryło.21.01 mam wyznaczony zabieg laparoskopowy.Lekarz nie wytłumaczył mi wyniku i jakie będą konsekwencję operacji jeżeli chodzi o planowanie ciąży, czy usuną tylko guza czy cały jajnik?Czy powinnam martwić się tak szybkim wzrostem guza?

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, w czasie zabiegu laparoskopii będzie można określić czym powyższa zmiana może być. Przed operacją zostanie Pani przedstawione wszystkie możliwe sytuacje na które będzie musiała Pani wyrazić zgodę lub tylko na część z nich.