Guz w piersi - czy trzeba go usunąć?
Mam 25 lat i wyczułam sobie guzka w górnej części lewej piersi. Guzek przy badaniu nie jest bolący, ale czasami odczuwam ból tej piersi. Byłam u onkologa, ten skierował mnie na USG. Na badaniu USG nic nie wyszło, jednak lekarz skierował mnie na usunięcie guzka - stwierdził, że może być to gruczolakowłókniak i lepiej go usunąć. Nie wiem co mam robić, boję się, że może to coś złośliwego, mam małe dziecko.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy!
Wśród zmian guzowatych u młodych kobiet dominują zmiany łagodne takie jak włókniakogruczolaki czy torbiele. Rak piersi występuje rzadko w tym wieku, jest typowy dla kobiet po 40. roku życia.
Usunięcie zmiany, oprócz prawdopodobnego ustąpienia bólu, umożliwi także dokładne badanie histopatologiczne zmiany. Tylko dokładne pooperacyjne badanie całej zmiany pozwala z pewnością określić rodzaj guza.
Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.
Redakcja abcZdrowie.pl