Guz w piersi - czy trzeba go usunąć?

Mam 25 lat i wyczułam sobie guzka w górnej części lewej piersi. Guzek przy badaniu nie jest bolący, ale czasami odczuwam ból tej piersi. Byłam u onkologa, ten skierował mnie na USG. Na badaniu USG nic nie wyszło, jednak lekarz skierował mnie na usunięcie guzka - stwierdził, że może być to gruczolakowłókniak i lepiej go usunąć. Nie wiem co mam robić, boję się, że może to coś złośliwego, mam małe dziecko.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Wśród zmian guzowatych u młodych kobiet dominują zmiany łagodne takie jak włókniakogruczolaki czy torbiele. Rak piersi występuje rzadko w tym wieku, jest typowy dla kobiet po 40. roku życia.
Usunięcie zmiany, oprócz prawdopodobnego ustąpienia bólu, umożliwi także dokładne badanie histopatologiczne zmiany. Tylko dokładne pooperacyjne badanie całej zmiany pozwala z pewnością określić rodzaj guza.
Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.

Redakcja abcZdrowie.pl