Guzek w obrębie stawu kolanowego u 37-letniej osoby

Witam, bardzo proszę o pomoc w interpretacji opisu badania USG stawu kolanowego prawego: " na wysokości kaletki przedrzepkowej powierzchniowej obecny hipoechogeniczny guzek śrd. 3,5 mm, tkliwy przy palpacji. W kaletce obecny płyn grubości 1,5 mm. Płyn grubości do 7 mm obecny w zachyłku nadrzepkowym. Błona maziowa zachyłka nieznacznie pogrubiała. Wiązadła poboczne, wiązadło rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz łąkotki bez zmian w badaniu. W dole podkolanowym zmian nie uwidoczniono".

To bardzo mały guzek (bardzo mały) zapewne typu zapalnego, dość duża ilość płynu w stawie i jej strukturach. Trzeba w tej sprawie zgłosić się pilnie do ortopedy. Zapewne będzie koniczne aktywne leczenie stanu zapalnego być może też z ewakuacją płynu (nakłucie). O wszystkim zadecyduje ortopeda po bezpośrednim badaniu i analizie wyniku USG.