HCT i MPV poniżej normy w badaniu krwi

Witam. Jestem Monika i mam 17 lat. Gdy odebrałam wyniki, zobaczyłam, że poniżej normy mam HCT i MPV. Czy mogłabym prosić o interpretację? Są również S 45; E 1; L 52; M 2. Co to są za oznaczenia? Czy są one w normie?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Właściwa interpretacja nie jest możliwa bez znajomości wartości wyników. Sama informacja, że są poniżej normy nie wystarczy, ponieważ nie zawsze jest to niepokojące. HCT oznacza hematokryt. MPV - średnią objętość płytek krwi. Jeśli pozostałe parametry oceniane w badaniu morfologii krwi są prawidłowe, prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju, jednak rzetelna interpetacja wymaga oceny pełnego badania.

Zawarte w kolejnym pytaniu skróty odnoszą się do rozmazu krwi i oznaczają:
S - segmenty, czyli neutrofile segmentowane, odsetek prawidłowy,
L - limfocyty, ich odsetek nieco podwyższony,
E - eozynofile, czyli granulocyty kwasochłonne, wynik prawidłowy,
M - monocyty, wynik prawidłowy.

Pozdrawiam