Hematokryt i hemoglobina u 3-letniego dziecka

Witam przedstawiam wyniki mojej 3 letniej córeczki ,proszę o poradę czy wyniki są prawidłowe.leukocy 18.3 erytrocy 4,47 hemoglobi 13 hematokryt 37,5 MCV 83,9 MCH29,1 MCHC34,7 RDW 12,7 PŁYTKI 407 MPV 7,4 PCT 0,300 PDW 10,6 CRP ILOŚCIOWO 4,5.DZIĘKUJĘ

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki nie budzą obaw. Jedyne co warto by skontrolować ponownie to ilość WBC czyli białych krwinek. Jest ich dość dużo. Normalnie norma to 4-10 tys w jednostce objętości. Tu jest ich znacznie więcej, jednak przedstawiona norma jest podawana dla dorosłych. Dla dzieci może byc ona znacznie wyższa. Proponowałbym dla pewności ponowne określenie morfologii z ręcznym rozmazem.