Ile powinna ważyć 14-letnia dziewczyna przy wzroście 172 cm?

Witam, moja 14 letnia siostra wazy 52 kg przy wzroscie 172cm. Troche sie o nia Martwie bo jest strasznie chuda. Ile powinna wazyc I jaka diete stosowac aby miec dobra wage? Pozdrawiam.

Masa ciała jest składową wielu elementów i jest zależna od zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kośćca, wody. Ciężko podać masę wzorcową dla danej osoby nie znając jej kompozycji ciała. Jednak jeśli Pani siostra jest bardzo szczupła należałoby skierować ją do dietetyka klinicznego, który będzie mógł przeprowadzić wywiad żywieniowo-zdrowotny i ocenić jej żywienie i przyczynę niskiej masy ciała. Dodatkowo zalecić prawidłowy model żywienia, który pokryje jej dzienne zapotrzebowanie i pozwoli wyrównać masę ciała.

Dzień dobry,

Pani siostra faktycznie waży za mało. Minimalna masa ciała powinna wynosić ok 56 kg, tak aby BMI było na początku normy.

Trzeba u Pani siostry zastosować dietę na zwiększenie masy ciała - w tym celu proszę się skontaktować z dietetykiem z Pani okolicy. Po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu będzie w stanie rozpisać indywidualnie zbilansowaną dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga