Interpretacja badania nasienia 23-latka

Witam, proszę o interpretacje badania nasienia: -Objętość 2,9 ml. pH -8,0 Kolor - szaro-białe Lepkość - prawidłowa Homogenizacja- 20 min. Okres abstynencji płciowej > 3 dni Ilość plemników (spermatozoa/1 ml) - 67 200 000 Ilość plemników (spermatozoa/ ejakulat) - 194 880 000 Ilość plemników ruchomych po 1 godz. - 36% -ruchliwość progresywna szybka (A) - 9% -ruchliwość progresywna wolna (B) - 13% Ilość plemników ruchomych po 24 godz. - 0% Prawidłowa budowa-49%

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania jest prawidłowy. Niemniej jednak wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.