Interpretacja wyników biochemii u 41-latka

Witam,proszę o interpretację wyników biochemi,które mnie niepokoją. alat 45,00 ( 5-41). mocznik 57,00 (10 -50). amylaza trzustkowa 10,2 (13-53) Czy obniżony poziom amylazy może być spowodowany tym że dzień przed badaniem spożywałem na weselu alkohol?Co może oznaczać tak obniżony poziom amylazy?.Z góry dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam Marek

Witam. Nic konkretnego nie oznacza. Jest Pan trochę odwodniony, na co wskazuje podniesiony poziom mocznika. Nieznacznie podniesiony poziom ALAT jest związany z piciem alkoholu dzień wcześniej. Pozdrawiam.