Interpretacja wyniku USG kolana

Proszę o interpretację USG kolana(część opisu):W badaniu dynam. więzadło krzyżowe przednie rozluźnione-cechy uszkodzenia I st.Łąkotka przyśrodkowa niejednorodna na poziomie trzonu-w ocenie dynam. cechy uszkodzenia.Torbiel kaletki brzuchato półbłoniastej 3x1x1 cm. Kolano nie boli podczas chodzenia.zdarzy się że lekko zakuje od wewn strony. Gdy siedzę i prostuje kolano przeskakuje ale bezboleśnie.stosuje 2xdzien po godzinie zimne okłady i nosze orteze,na noc Voltaren.Lekarz straszy operacją.Piotr

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety zabieg może być konieczny, ponieważ zmiany w stawie chociaż nie skrajnie poważne są niepokojące. O ile w tym momencie nie ma dolegliwości bólowych mogą się pojawić w przyszłości. Wynika to z rozluźnienia aparatu wiezadłowego stawu.