Interwałowe bóle brzucha z biegunką

Witam. Od 4 dni borykam sie z silnymi 'interewalowymi' bolami brzucha ktorym towarzyszy biegunka. Ustepuja Po oddaniu stolca, jednak tylko ma 10-15 minut, Po czym sie nawracaja. Zignorowanie ich skutkuje tym samym efektem. Po ostrym bolu e okolocy jelit (czesc brzucha pod pepkiem) efekty ustepuja, zeby Po 15 minutach wrocic z ta sama sila. Co to moze oznaczac ?

Mogą to być objawy zespołu jelita drażliwego. Do postawienia prawidłowej diagnozy potrzebne jest badanie fizykalne i wywiad. może Pan uzupełnić to testem na nietolerancję pokarmową.