Irytacja, zmęczenie, agresja

Witam, Od dłuższego czasu męczy mnie pewna rzecz. Są okresy gdy potrafię funkcjonować bardzo dobrze i wszystko mnie cieszy a potem pojawia się czas zmęczenia, irytacji, wręcz niejako agresji. W takich chwilach mam wrażenie że jestem totalnie wyzuta z uczuć. Nic mnie nie cieszy, tylko ciągła irytacja i przemęczenie. Nawet moja druga połówka mnie irytuje wszystkim. Zaczynają mnie te gorsze dni coraz bardziej męczyć, bo nie umiem sobie sama z sobą dać rady. Z czego może wynikać ta irytacja, wahania nastroju czy nawet agresja? Czy irytacja w pewnych dniach jest normalna i nie powinnam się tym przejmować czy raczej można sobie jakoś z tym poradzić? Wiem, że moja irytacja drażni osoby dookoła mnie, na których mi zależy i denerwuje też mnie samą. Czy z tego typu irytacją można sobie jakoś poradzić? Może powinnam brać jakieś tabletki na uspokojenie albo skonsultować się z lekarzem? Bardzo proszę o informację w tej sprawie.

Z Pani opisu wynika, że cyklicznie doświadcza Pani zmian nastroju - naprzemiennie euforii i depresji. Istotna wydaje się ocena nasilenia tych zmian i występujących symptomów przez lekarza psychiatrę. Może Pani także zgłosić się do psychoterapeuty. Z pewnością po konsultacji ze specjalistą otrzyma Pani wskazówki co do dalszego postępowania - leczenia i psychoterapii.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Dzień dobry, nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez pełnego poznania pani sytuacji. Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

To naturalne, że każdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Jednak w Pani przypadku zmiany te zaczynają doskwierać. Proszę się zastanowić nad poszukaniem wsparcia u psychologa/psychoterapeuty. Będzie mogła Pani omówić swoje uczucia i zbadać co leży u podłoża zmian nastroju.

Pozdrawiam serdecznie.