Jak interpretować wynik badania krwi u osoby z PCOS?

Witam, mam 28 lat jestem kobieta, która ma PCOS oraz insulinooporność. Ważę 98 kg i mam kłopoty trądzikowe. Ostatnio źle się czuje więc zrobiłam badania krwi wyszło mi: Prolaktyna: 102-496 ulU/ml mi wyszło 766,9 Kortyzol: 4,82-19,5 ug/dl mi wyszło 26,95 Testosteron: 0,29-1,42 nmol/l mi wyszło 1,89 Biorę leki kontracept oraz siofor 850x2 razy dziennie rano i wieczorem. Od zawsze miałam problemy z miesiaczka. Proszę o pomoc co mam zrobic. Jakie badania wykonać co może mi dolegać.

Lek. Michał Lenard

Najlepiej Pani zrobi zgłaszając się do ginekologa, który Panią zbada, oceni wyniki badań i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!