Jak leczyć dalej liszaj płaski?

Witam mam zdjagnozowany liszaj płaski napletka za 2 tyg wizyta kontrolna u lekarza ale już potrzebuje maści nawilżającej ponieważ skóra jest strasznie sucha i swędzi jaką masc lub krem moge zastosować na napletek potrzebuje konkretną nazwę stosowałem cicatridina lecz po 2 miesiącach zaczy wyskakiwać mi czerwone plamy które zniknęły po 2 tygodniach

W celu nawilżenia bardzo dobrze sprawdza się maść z witaminą A, dostępna w praktycznie każdej aptece. W leczeniu dobrze sprawdza się takrolimus (Protopic) lub maści ze słabymi glikokortykosteroidami, które warto stosować w przypadku zaostrzenia choroby, jednak nie zaleca się w długotrwałej terapii. Warto także wypróbować Solcoseryl.