Jak leczyć powiększenie węzłów chłonnych?

Witam co moge wziasc na powiekszone wezly chlonne w glowie mieszkam w uk i tu lekarz jak zwykle paracetamol zalecil pomozcie prosze

Dzień dobry,

Najpierw należy ustalić jaka jest przyczyna powiększenia węzłów chłonnych. Należy leczyć przyczynę, a wówczas węzły chłonne powinny ulec zmniejszeniu. Należałoby odpowiedzieć na pytanie, czy węzły są odczynowe i ew. w odpowiedzi na co?. Nie da się tego zrobić bez bezpośredniego zbadania Pani i zebrania wywiadu. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (wbrew obiegowym opiniom nie działa przeciwzapalnie) i może nie pomóc. Niestety z opowieści pacjentów wiem, że w UK lekarze często wypisują paracetamol. No comment.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
Specjalista endokrynologii,
diabetologii i chorób wewnętrznych