Jak mam obliczyć dni płodne przy nieregularnych cyklach?

Witam, Jak obliczyc dni plodne przy nieregularnych cyklach, srednia dlugosc cyklu 33 dni ? Przed ostatnia miesieczka dzien zakonczenia 26.06.2018 a ostatnia zakonczyła sie 11.08.2018 Kiedy wypadły dni płodne po ostatniej miesiaczce ?

Lek. Paweł Szadkowski

Aby obliczyć dni płodne, należy od najkrótszego cyklu odjąć 18, a od najdłuższego 11. Przykładowo najkrótszy cykl to 30 dni (30-18=12), najdłuższy cykl to 35 dni (35-11=24). Wtedy dni płodne są pomiędzy 12, a 24 dniem cyklu.