Jak obliczać cykl przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, 12 marca dostałam "okres" tzw. krwawienie z odstawienia (po zakończonym stosowaniu plastrów Evra ponad 2 lata). Okres dostałam 15 kwietnia, nie wiem jak mam obliczyć cykl? nie mam miesiączki po dzień dzisiejszy?robiłam kilkanaście testów ciążowych-każdy wynik negatywny. Dodam, iż od tygodnia mam uczcie rozpulchnionej macicy i bardzo lekkiego śluzy w sumie mam uczucie że ciągle mam mokrą wkładkę, którą muszę wymieniać, mam wrażenie jakby coś mi ciągle leciało.

Witam serdecznie. W takiej sytuacji ciężko będzie precyzyjnie określić cykl. Po długotrwałym stosowaniu antykoncepcji możliwe są wahania hormonalne.

Po zakończeniu antykoncepcji często dochodzi do zatrzymania miesiączek. Antykoncepcja stale dawała sygnał do hamowania cyklu płciowego. To jest przyczyną.
Jedynie ocena ultrasonograficzna pozwoli w sposób wiarygodny ocenić co się dzieje. Z jednej strony będą widoczne jajniki, z drugiej ich efektor, czyli błona śluzowa macicy. To da odpowiedź czego należy się spodziewać i co ewentualnie włączyć dla uregulowania cykli.