Jak pomóc dziecku z przekrwionymi wargami sromowymi?

Witam!! U 5 lat wnuczki jej mama zauważyła że wargi mniejsze są tak jakby przekrwone lub podrażnione ,i tylko te wargi.dziewczynka maturbuje się od nimowlaka,zaczeła pocierac sie kroczem przypadkowo w foteliku w aucie.Teraz ma 5 lat i robi to ręką. ostatnio zmoczyła się pare razy w nocy,nieiadomo czy była przeziębiona czy to coś innego.Mocz był zbadany na posiew,podobno w normie.Co to moze byc? czy mamy się tym martwic? co robic?

Dzień dobry!

Masturbacja dziecięca, jeśli trwa nieprzerwanie przez kilka lat, od wieku niemowlęcego, jest jawna, wyraźnie zauważalna przez opiekunów i powoduje problemy zdrowotne dziecka - należy skonsultować się z psychologiem seksuologiem dziecięcym.

Pozdrawiam!