Jak poradzić sobie po decyzji o rozstaniu?

Witam. Byłem z dziewczyną 6 lat. Coś było na rzeczy ostatnimi czasy i się nie dogadywaliśmy stwierdziłem że zerwę przed świętami aby na święta nie udawać nic przy wszystkich. Minęło kilka dni i mega żałuję. Najgorsze jest to że powiedziała rodzicom i jestem u nich skreślony, również dla jej rodzina wie, dzisiaj są jej urodziny myślę żeby odważyć się pojechać do niej i porozmawiać z jej rodzicami i z nią wiem że ona mnie kocha ale jaki argument mam podać jej rodzicom skoro raz tak zrobiłem pomyślą że zrobię znowu. Nie wiem co mam powiedzieć.

Witam,

coś było nie tak? Zastanawiam się, co było motywem zakończenia związku po 6 latach, w taki sposób, nie było czasu na rozmowę? Prezentuje Pan deprecjonujący sposób postępowania, nie przemyślał Pan do końca swojej decyzji, żałuje Pan, jakie refleksje się pojawiają, w związku z tym? Możliwe, że uświadomił Pan sobie, co czuje wobec tej kobiety? O tym można byłoby porozmawiać z nią i z jej rodzicami, często jest tak, że uczymy się na własnych błędach, jednak proszę nie zapominać o emocjach innych osób i uszanować ich decyzje. Niekiedy trzeba czasu, wzajemnego zrozumienia, żeby coś wróciło do normy.

Pozdrawiam serdecznie