Jak postępować z tym pęcherzem z wodą na nodze?

Mama ma 85 lat.Puchly jej nogi.Potem zrobił się wielki pęcherz z wodą,który pękł i ciągle leci z niego woda

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę niezwłocznie udać się z mamą do lekarza pierwszego kontaktu.

Opuchlizna nóg u osób starszych najczęściej ma związek z zakrzepicą żył głębokich, przewlekłą niewydolnością żylną, zaburzeniami odpływu limfy, niewydolnością serca oraz z zaburzoną pracą gruczołu tarczowego, a więc niedoczynnością bądź nadczynnością tarczycy.

Pęcherze mogą pojawiać się w przypadku obrzęku limfatycznego lub zakrzepicy żył. Konieczne jest więc rozpoczęcie diagnostyki w tym kierunku pod okiem lekarza. Proszę nie zwlekać. Bardzo możliwe, że mama powinna przyjmować leki.

Szczegółowe informacje na temat opuchlizny nóg znaleźć można w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/puchniecie-nog-przyczyny-dolegliwosci-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.