Jak pozbyć się kilogramów z brzuszka?

Mam 14 lat, ok 165 cm wzrostu i ok. 62 kg wagi. Jestem dziewczyną. Waga za bardzo by mi nie przeszkadzała, gdyby nie to, że mam brzuch i nie wiem jak się go pozbyć ;/ Mój dzień wygląda mniej więcej tak: pon-pt. rano kakao/płatki z mlekiem, potem do szkoły, w szkole kanapka, czasami dwie, czasem jakieś słodycze, ale w małych ilościach (chyba, że jakieś urodziny czy coś) - cukierek, batonik, drożdżówka. Ze szkoły idę czasami do sklepu z kolegami, gdzie kupujemy chipsy i czasami napój gazowany. Potem na obiad do domu (zależy co mama ugotuje, ale staram się jeść tak, żeby było jak najmniej ziemniaków i jakiś innych "zapychających" mnie rzeczy). Często biegam i ćwiczę (tzn. gram w nogę, ręczną, siatkę itp.) na wf w szkole, ale to nic nie daje na mój brzuch :(

Sobota/niedziela: śniadanie - płatki, tosty albo kanapki (rzadko). Potem często coś podjadam jakieś słodycze. Obiad jak przez wcześniejsze dni, a potem znowu to samo co przed obiadem :( (nie mogę się powstrzymać). Biegam (nie zawsze), wychodzę z kolegami, często gramy w piłkę itp. Kolacja: tosty, kanapki, kakao albo czasami nic. I tak to mniej więcej to wygląda. Ostatnio przeczytałam o "6 weidera" i podobno działa, ale mam wrażenie, że nie dałabym rady do końca tej "sesji". Bardzo proszę o pomoc w pozbyciu się brzuszka. I o szybką odpowiedź. Dziękuję.

Witam,

Twoje BMI odniesione do siatki centylowej odpowiada jeszcze normie (nie masz nadwagi), tym bardziej nie powinnaś podejmować diety odchudzającej. W Twojej diecie brakuje warzyw, owoców oraz jadasz niewiele produktów mlecznych. Słodycze lepiej jest zastąpić owocami. Do każdego posiłku (obiadu, dań a la kanapka) powinnaś zjadać warzywa. Pieczywo wybieraj ciemne, pełnoziarniste - ma większą wartość odżywczą. Staraj się jadać regularnie.

Jeśli chodzi o brzuszek - zajrzyj na http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia Ćwiczenia powinnaś wykonywać pod okiem osoby dorosłej. Istotna jest regularność.

Pozdrawiam