Jak pozbyć się strachu podczas zasypiania?

Dobry wieczór mam 25 lat i mam lęki nocne tysiące chorób ciągle wmawianie sobie czegoś śpię przy lampce strach przed niewiadomo czym ciągle spięty strach jazdy samochodem z kimś ucisk w głowie Przez ostatnie pare lat pilem dużo alkoholu pomagalo to ale już nie chce pic i co tu Robić od małego miałem problem z zasypianiem strach przed zaśnięciem ze rodzice mogą umrzeć strach pójścia do łazienki itp

Witam Pana Serdecznie,

Proszę pozwolić sobie pomóc i nie czekać...
Zachęcam Pana mocno do konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia terapii, by mógł Pan dotrzeć do przyczyny Pana lęków i trudności w zasypianiu.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam!
Proszę zgłosić się do psychiatry, zbada stan psychiczny, testy psychologiczne projekcyjne, ustalą typ leczenia lekami lub psychoterapię; w razie potrzeby terapia mieszana. Niech Pan nie szuka samoleczenia alkoholowego - dołoży Pan kolejną jednostkę do leczenia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam,
Na początku powinien Pan sobie podziękować, że szuka Pan pomocy, a nie ucieka w stronę alkoholizmu, o którym Pan wspomniał. Pierwsze kroki skierowałabym na konsultacje psychiatryczną oraz jednocześnie poszukała odpowiedniego terapeuty, aby móc łączyć (ewentualną, jeśli lekarz stwierdzi taką konieczność) farmakoterapię z psychoterapią.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek