Jak przetrwać w takim związku?

Witam.Mam 22 lata i jestem w związku ze swoją dziewczyną od 3 miesięcy,bardzo ją kocham Ona twierdzi tak samo tylko problem w tym,że bardzo często się kłócimy jesteśmy o siebie zazdrośni i to bardzo :( ostatnio zadała mi pytanie jak wyobrażam sobie Nasz związek w przyszłości moja odpowiedź była taka że tak jak do tej pory i że będziemy ze sobą szczęśliwi ale to jej chyba nie wystarczyło często właśnie moje związki się kończą po tym pytaniu ponieważ nie wiem jak prawidłowo na nie odpowiedzieć :(

Zazdrość może zniszczyć nawet najszczęśliwszy związek. Jeżeli jest to zazdrość prowadząca do sprawdzania, braku zaufania, podtekstów, a nawet zakłamań. Jeżeli już na początku relacji widzi Pan takie problemy - od razu trzeba je likwidować! Trzeba omówić to dlaczego jesteście zazdrośni. Czy to wynik braku zaufania, czy też jakichś wcześniejszych doświadczeń. Trzeba pomyśleć co wam może pomóc by zazdrość była zdrowa, a nie niszcząca. A jeżeli samodzielnie nie potraficie takiej rozmowy przeprowadzić, to być może konsultacja z psychologiem par by w tym pomogła? Pozdrawiam.

Ważne by odpowiedź była szczera i by dokładniej nakreślił Pan co rozumie pod pojęciem "szczęśliwi". Czym jest dla Pana to szczęście? Proszę też pamiętać, że podstawą każdego związku jest zaufania a zazdrość może zniszczyć nawet najbardziej trwałe uczucie.
Myślę, że warto na spokojnie porozmawiać o tym jakie są Wasze cele i oczekiwania, co Was łączy, co w sobie lubicie/kochacie oraz o tym skąd bierze się zazdrość. Zwykle u jej podstaw leży lęk...

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą. Podczas konsultacji, czy psychoterapii będzie Pan mógł zająć się swoimi uczuciami, poprzyglądać się im, rozeznać w potrzebach i oczekiwaniach od związku, zastanowić się nad tym jak i dlaczego tak a nie inaczej funkcjonuje Pan w relacjach. Być może jest tak - ale jest to tylko hipoteza, że trudno jest Panu nawiązywać głębokie relacje (i z partnerką, ale też z innymi ludźmi) i warto byłoby się nad tym pochylić - sprawdzić przede wszystkim czy tak jest i rozwiązać kłopot.
Jeśli ma Pan taką gotowość i ciekawość, by się tym zająć i sprawdzić o co może chodzić (diagnoza i rozumienie trudności nie są możliwe poprzez serwis internetowy), to zapraszam do kontaktu. Pomocy może Pan szukać także w Poradniach Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Pana. Być może nie chodzi o znalezienie "właściwej" odpowiedzi na pytanie zadane przez osobę z którą jest Pan w związku. Moją uwagę zwrócił wcześniejszy fragment Pana postu, w którym opisał Pan co dzieje się w Państwa związku. Kłótnie i bardzo duża zazdrość mogą wskazywać albo na dość oczywiste źródło, że Jesteście ze sobą dopiero od 3 miesięcy (wciąż mało się Znacie, w niewielu sytuacjach Byliście razem) lub na to, że każde z Was wniosło do związku doświadczenia z innych swoich relacji. Jeśli źródłem Waszych kłótni jest ten drugi aspekt to czas i jego upływ (jak byłoby to w przypadku pierwszego aspektu) nie będzie tu pomocny. Jeśli oboje Państwo Macie wolę pozostać w tym związku i w niego "inwestować" może warto rozważyć wspólne pojawienie się u specjalisty psychoterapeuty, który pomoże Wam doprecyzować źródła niepokojących wydarzeń w Waszym związku i będzie pomocny w znalezieniu sposobów radzenia sobie z nimi. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry, nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na pytanie o przyszłość związku. Może pan zapytać dziewczynę o co konkretnie jej chodzi pytając o przyszłość, czy chodzi jej o małżeństwo, posiadanie dzieci, pracę, miejsce zamieszkania - zachęcam do szczerej, otwartej, rozmowy a właściwie rozmów na ten i wiele innych tematów. Pozdrawiam.