Jak radzić sobie z uporczywymi biegunkami?

Zrobiłam badanie moczu. Oto wyniki: Esteraza leukocytowa dodatnia leukocyty w polu widzenia 3-6 ( ref.0-8) nabłonki-płaskie liczne bakterie -liczne OB - 3 Dodam ,że mam często poranne biegunki, brak apetytu,spadek wagi.Czy te objawy mogą mieć związek z wynikami? O czym mogą świadczyć dane wyniki? Z góry dziękuję za odp.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki badań mogą świadczyć o zakażeniu układu moczowego, ale do postawienia rozpoznania konieczne jest występowanie objawów choroby, warto również powtórzyć badanie moczu z posiewem (badanie bakteriologiczne). Sugeruję również udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu, oceny pani stanu zdrowia oraz ukierunkowania ewentualnej dalszej diagnostyki.