Jak schudnąć co najmniej 5 kg?

Cześć! Mam 13 lat. Mam nadwagę i w związku z tym chciałabym schudnąć tyle kilogramów, abym miała prawidłową masę ciała  Mam 166 cm i ważę około 71-72.5, nie wiem dokładnie, bo moja waga trochę chyba szwankuje ... chociaż nie widać tego po mnie, że ważę aż tyle, udało mi się już schudnąć 6 kg, ale chcę jeszcze trochę, aby ważyć odpowiednio ... proszę o pomoc.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, ale wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe i będąc aktywną fizycznie, możesz się jej szybko pozbyć. Nie napisałaś jaką dietę stosowałaś, ale musisz wiedzieć, że diety popularne (tzw. cud) nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ prawie zawsze po pewnym czasie występuje efekt jojo. Jeśli chcesz zatem schudnąć na stałe zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka Systematyczne ćwiczenia fizyczne pomogą Ci stracić na wadze i korzystnie wpłyną na wygląd.

Pozdrawiam.