Jak schudnąć przy PCOS?

Witam 2 miesiące temu dowiedziałam się że mam Pcos dlatego też przytyłam 8 kg . Aktualnie ważę 61 kg przy zroście 174 cm. Wiem że to idealna waga lecz nie przy moim wymarzonym zawodzie. Chcę zostać modelką lecz choroba bardzo mi w tym przeszkadza bo trudno mi schudnąć, biorę także leki na Pcos. szczególnie zależy mi aby schudnąć w udach i biodrach ok. 3 cm czy jest jakaś dieta i ćwiczenia dla mnie ? Jesli tak to bardzo o nie proszę.

Witam!
W zespole policystycznych jajników przez całe życie powinno się stosować dietę ubogo energetyczną, ponieważ daje ono duże predyspozycję do nadwagi. Najlepiej odwiedzić najbliższy gabinet dietetyczny w celu określenia prawidłowego jadłospisu dla siebie.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Panią,

Przy zespole policystycznych jajników należy zwracać szczególną uwagę na dietę. Choroba zwalnia przemianę materii dlatego nawet najmniejsze błędy żywieniowe mogą przyczyniać się do przybierania na wadze. Warto też zadbać o systematyczną aktywność fizyczną. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk