Jak sobie pomóc z problemem odstawienia leków przeciwpsychotycznych?

Witam, mam problem z odstawieniem lekow przeciwpsychotycznych tj. Olanzapina lub kwetiapina. Gdy ich nie wezme na sen miewam ogromy paraliz sennym z panika. Miewiam koszmary dzisiaj śniło mi sie, ze widziałem cienie jak w schizofreni i zacząłem jeczec ze strachu w snie i chyba normalnie glosowo. Mam zle mysli, wszystko jest nierealne podczas snu i czasem slysze otoczenie jak snie. Czasem niepotrafie poruszać cialem w trakcie paralizu sennego. Biore dawke 2.5 mg od tygodnia ale nadal mam takie st

Witam,

odradzam samodzielne odstawianie leków przeciwpsychotycznych. Systematyczne ich zażywanie (nawet po przebytym epizodzie psychotycznym i bez aktualnie występujących objawów) istotnie zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.
Najlepszym postępowaniem byłaby odpowiednia modyfikacja farmakoterapii aby zminimalizować lub usunąć objawy niepożądane leku

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam,
Odstawianie leków przeciwpsychotycznych powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza. Proszę ze swoim psychiatrą omówić swoje samopoczucie i wspólnie zdecydować, czy warto w takim razie odstawiać całkowicie leki.
Pozdrawiam.