Jak uratować moje małżeństwo?

witam mam 28 lat i od ponad dwoch lat jestem zonaty odrazu po slubie urodzilo nam sie dziecko. Oczywiscie wszystko wydarzylo sie za szybko i wraz z malzonka jestesmy osobami po bardzo bolesnych przejsciach. ona tak samo jak i ja nie miala normalnego domu, zostala kiedys zgwalcona. gdy dochodzi miedzy nami do klotni to wyciagamy oboje ciezki kaliber, wyzywamy sie i pare razy podczas mojego ataku agresji uderzylem zone. bardzo ja kocham i wiem ze robie zle i potrafie sie do tego przyznac ale nasze malzenstwo sie rozpada a ja nie wiem co mam robic. teraz ona z dzieckiem jest w polsce a ja przebywam poza granicami kraju. boje sie ze ja strace ale tez nie chce jej juz wiecej krzywdzic. co robic

Witam Pana,
Najczęściej problemy z kontrolowaniem emocji nadmierna
nerwowość, napady złości i agresja są reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie
z przeszłości.
Bardzo często bolesne doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie.
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Przykrości, które spotkały Pana oraz Pana żonę w przeszłości,
przyniosły Państwu wiele cierpienia, odcisnęły w Pana
i w żony duszy piętno i zabrały całą radość życia.
Państwa obecne zachowanie jest reakcją obronną przed zranieniem.
Przeżyty uraz może stanowić blokadę, którą bez pomocy
specjalisty trudno przekroczyć.
Dlatego zachęcam Pana oraz Pana żonę do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Państwu odzyskać równowagę
wewnętrzną, odbudować pozytywny obraz siebie,
wzmocnić poczucie własnej wartości, oraz odbudować
zaufanie do świata, do ludzi i do siebie nawzajem,
dzięki czemu będą Państwo mogli rozpocząć nowy etap
w życiu i stworzyć stabilny, satysfakcjonujący związek.
Jeżeli chodzi o Pana małżeństwo - jest jeszcze duża szansa.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl