Jak walczyć z kompulsywnym objadaniem się?

Dzień dobry, mam problem z kompulsywnym objadaniem się. Proszę o rady, jak sobie z tym poradzić. Nie mam możliwości jedzenia posiłków o stałych porach, ponieważ praktycznie codziennie pracuję w różnych godzinach. Ze względu na pracę moje odstępy między posiłkami są dość duże i często nie mogę nic zjeść przez wiele godzin np jem śniadanie o 9, a przerwę w pracy mam dopiero o 17. Nie wiem ile i jakich posiłków jeść w ciągu dnia (mam możliwość jedzenia 3, max 4 razy dziennie). Wiem że najlepiej było by udać się do specjalisty, zwłaszcza że walczę z tym już 5 lat, ale obecnie nie mogę sobie na to pozwolić. Bardzo proszę o pomoc jak sama mogę sobie z tym poradzić. Dziękuje :)

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychodietetyka. Konsultacja ze specjalistą jest niezbędna do ustalenia odpowiedniej pomocy dostosowanej do Pani możliwości także czasowych. Odpowiednia dieta to jedno, poznanie Pani zwyczajów żywieniowych. Drugie to zastanowienie się jakie funkcje pełni jedzenie w Pani życiu i jak sobie poradzić ze zmianą nawyków.

Wysyłam link do artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/kompulsywne-objadanie-sie-nowe-zaburzenie-psychiczne

Pozdrawiam

Dorota Nowacka