Jak wyczuć powiększoną macicę?

Od 2 tyg. spóźniała mi się miesiączka, aż w końcu zamiast miesiączki dostałam brązowych upławów - mam wzdęty brzuch, nic mnie nie boli i też nic mnie nie swędzi. Przez następne dwa tyg. nie ma mojego lekarza, a do innego nie pójdę, więc konsultacja ginekologiczna musi być odłożona - co to może być? Czy mogę sama sprawdzić czy mam powiększoną macicę (możliwość ciąży)? Nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych, a regularnie współżyję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie jest  możliwe zbadanie macicy w warunkach domowych. Może to zrobić tylko lekarz specjalista posiadający odpowiedni sprzęt. Wykluczyć lub potwierdzić ciążę może domowy tesc ciążowy dostępny w aptekach. Brązowe upławy mogą być przyczyną wielu schorzeń, m.in. polipa, nadżerki, zabużeń hormonalnych a także infekcji.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl