Jak zinterpretować wynik rezonansu magnetycznego i opis badania?

Jak zinterpretować wynik rezonansu magnetycznego:TECHNIKA BADANIA: badanie MR odc. lędźwiowego kręgosłupa bez kontrastu iv. Obrazy T1 zal., T2 zal.; sekw. z saturacją tłuszczu; projekcje strzałkowe, osiowe, czołową. OPIS: Fizjologiczna lordoza odc. lędźwiowego kręgosłupa zachowana, tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej. Ostatni w pełni wykształcony krążek m/k uznano za poziom L5/S1. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Zmiany zwyrodnieniowe stłuszczeniowe (nieznaczna komponenta obrzękowa) szpiku poziomu L5/S1. Krawędzie trzonów zaostrzone. Dehydratacja oraz umiarkowane obniżenie wysokości krążka m/k L5/S1. Częściowa dehydratacja krążka L4/L5. - na poziomie L4/L5 nieiwelka tylna wypuklina krążka m/k- bez cech ucisku struktur nerwowych. - na poziomie L5/S1 tylna paracentralna prawostronna ekstruzja krążka m/k- na ok. 5mm APprawy zachyłek boczny spłycony z modelacją jego struktur, bez cech ucisku w badanym ułożeniu pacjenta- wsk. korelacja kliniczna. Rezerwa płynowa worka oponowego zachowana. Stożek rdzenia bez uchwytnych zmian sygnału. WNIOSKI: zmiany zwyrodnieniowe oraz dyskopatia- gł. L5/S1, z modelacją struktur prawego zachyłka bocznego, bez cech ucisku w badanym ułożeniu pacjenta- wsk. korelacja kliniczna.

Interpretacji wyniku badania dokonuje lekarz, który skierował pacjenta na to badanie na podstawie wskazań wynikających z badania klinicznego.
My z poziomu portalu nie interpretujemy wyników badań.