Jak znaleźć motywację do zdrowego odchudzania?

Witam mam prblem z ktorym nie moge sobie poradzic.od paru lat probuje schudnac. wiem wszystko co i jak ale nie wiem jak sobie to pukladac w glowie.wiem co powinnam jesc i jak bo z wagi 117 kg zeszlam do 93 po czym juz przytylam do98 bo wydawalo mi sie ze jedzenie mc donalda i smazonego kotleta nie zaszkodzi. nie mam juz sil checi niby sa ale jakos nie umiem sie zebrac. potrzeba mi chyba porozmawiac z jakims psychologiem bo sama sobie chyba nie poradze.

Zachęcam do spotkania z psychologiem. Przepracowanie mechanizmów, które blokują zmianę, praca nad sobą umożliwi nie tylko osiągnięcie celu w postaci zmniejszenia wagi, ale przede wszystkim wpłynie na sposób myślenia o sobie, poczucie wartości, skuteczności, pewności siebie itp

Szanowna Pani,

wielokrotne odchudzanie i utrwalone złe nawyki żywieniowe oraz wpadanie w fazy odchudzania i nie odchudzania mogą mieć swoje podłoże w dwóch rzeczach:

a)metodach radzenia sobie ze stresami i lękami dnia codziennego za pomocą jedzenia,
b)przekonań dotyczących własnej osoby.

Jeżeli same kuracje dietetyczne i aktywność fizyczna nie pomagają, wówczas radzę skonsultować się z psychologiem pod kątem nie tego, jak skutecznie się odchudzać, ale co popycha Panią do rezygnacji z postanowień i przejadania się. Wówczas wdrożenie diety nie będzie problemem :)

W razie pytań zapraszam do kontaktu. Zajmujemy się zaburzeniami związanymi z odżywianiem,
Anna Szostak, www.ctzo.org