Jaka dieta, aby zmienić kształt sylwetki?

witam, chciałabym przejść na dietę, jeśli chodzi o moją wagę to waga odpowiada mi jak najbardziej, z kolei budowa mego ciała nie satysfakcjonuje mnie.. Co powinnam zrobić? Na jaką dietę przejść?

Jeśli jest Pani zadowolona ze swojej wagi, to warto byłoby raczej skupić się na odpowiednio dobranej aktywności fizycznej, Najlepiej skonsultować się z trenerem, który dobierze plan treningowy zależny od tego, z czego nie jest Pani zadowolona. Od strony dietetycznej warto zadbać o regularność posiłków (4-5 w ciągu dnia) dużo warzyw i owoców, spożywanie produktów pełnoziarnistych oraz oczywiście ograniczenie słodyczy czy alkoholu. Bardzo ważne jest też przyjmowanie odpowiedniej ilości wody - 1,5 - 2 litry w ciągu dnia, najlepiej z cytryną.

Witam Panią,

Bardzo nieprecyzyjnie określiła Pani swoje oczekiwania. Nie wiem co najbardziej przeszkadza Pani w swoim wyglądzie. Pisze Pani iż waga jest w porządku więc należałoby zadbać o aktywność fizyczną. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Jednak aby zauważyć efekty treningów należy zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Jedząc nieregularnie oraz bardzo kalorycznie ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych skutków.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk