Jaka jest odpowiednia waga do wzrostu 163 cm?

Jaka będzie odpowiednia waga do wzrostu 163 cm? Obecnie ważę 46,5 kg, lecz waga waha się od 45 do 48,5 kg. Wspomnę, że mam 20 lat.
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja obecna masa ciała wskazuje na niedowagę. BMI wynosi pomiędzy 16,9 a 18,3 średnio przy masie ciała 46,5 wynosi 17,5. Powinnaś zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe i przeanalizować swój styl życia.
Zastanów się też, czy zawsze byłaś taka szczupła, czy jest to wynikiem nadmiernego odchudzania, jeśli tak, powinnaś zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii razem z pożywieniem. Powinnaś odżywiać się według piramidy zdrowego żywienia i zdrowych nawyków żywieniowych http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Twoja masa ciała powinna być nieco większa, aby BMI wynosiło przynajmniej 18,5, czyli masa ciała powinna się zwiększyć do minimum 50 kg.

Pozdrawiam