Jaka może być przyczyna podwyższonego poziomu potasu?

Na obniżenie cisnienia biore valsacor 160 i bisocard 5mg ( przez 1/2 roku dopasowywanie leków) od 10 lat . badanie krwi na poziom potasu wykazalo 6,7.Jem tylko 1 jogurt dziennie i zadnego innego nabiału. W diecie nie widzę powodów tak wysokiego potasu. Czy leki na nadciśnienie mogą to powodować.? Ich zmiana znowu spowoduje długie szukanie. co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, leki które Pani przyjmuje (Valsacor) mogą spowodować zwiększenie poziomu potasu we krwi. Z wynikiem proszę się udać do lekarza prowadzącego.