Jaki preparat najlepiej wzmacnia kości?

Jaki preparat (w miarę nieszkodliwy najlepiej wzmacnia kości). Mam wiele złożonych chorób (cukrzyca I , autoimunologiczna marskość wątroby, mam tylko jedną nerkę na dodatek z kamicą ale i bardzo słabe kości) Czy istnieje cokolwiek co mogło by mi pomóc. Mam dopiero 31 lat i od 10 lat borykam się z wieloma chorobami.

Dzień dobry,

na kości ma wpływ kilka czynników, np. witamina D3, wapń, aktywność fizyczna. Powinien zadbać Pan odpowiedni poziom witaminy D3 w organizmie ( poziom ok 50 -80 we krwi), warto ją połączyć z witaminą K2 MK7 oraz aktywnością fizyczną. W diecie powinna być odpowiednia ilość wapnia i pozostałe witaminy i składniki mineralne. Warto w tym celu zgłosić się do specjalisty - dietetyka.

Pozdrawiam