Jakie badania wykonać po dwukrotnym poronieniu?

Badania po dwukrotnym poronieniu. Witam, w 2009 roku urodziłam zdrową córkę. Po porodzie miałam łyżeczkowanie-resztki łożyskowe W lutym bieżącego roku poroniłam samoistnie ciąże pojedynczą w 8 tc. U zarodka nie było akcji serca, rozwój zatrzymał się w 6 tc. W sierpniu zaszłam ponownie w ciążę bliźniaczą dwuowodniową, jednokosmówkową, w 6 tc. była akcja serca u zarodków, w 10 tc. miałam łyżeczkowanie, rozwój zatrzymał się na 7 tc. Czy powinnam wykonać badania i jakie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Drugie poronienie rzeczywiście może wskazywać na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Przede wszystkim poronienia należy jednak ocenić w kontekście Pani stanu klinicznego. Sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.