Jakie leki usuną przebarwienia?

Dzień dobry, przychodzę z bardzo ważnym dla mnie pytaniem. Otóż od równo 1 stycznia rozpoczęłam walkę z trądzikiem. Był on naprawdę zaawansowany i miałam duże kompleksy. Dermatolog przepisał mi najpierw tetralysal 2 razy dziennie, jakieś witaminy, no i dwie maści stosowane przemiennie (1 dnia epiduo, drugiego dnia klindacin T, i tak w kółko) plus krem nawilżający Cetaphil. Jest to już mój 3 miesiąc terapii (tetralysal raz dziennie) no i tak jak sam trądzik jest naprawdę malutki tak moja skóra mam wrażenie że dalej wygląda bardzo źle. Tu napotykamy już problem przebarwień. Moje pytanie to: Czy te przepisane leki pomagają usunąć przebarwienia, czy jednak są bierne w tym przypadku, i po jakim czasie mogłabym się spodziewać poprawy jeśli właśnie o nie chodzi? Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . I będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Na przebarwienia najczęściej stosuje się zabiegi cosmelan, dermamelan, peelingi medyczne oraz zabiegi laserowe.

Wymienione leki mogą nie oddziaływać na przebarwienia tak, jak na trądzik, dlatego warto zastanowić się nad innymi sposobami walki z nimi. Można spróbować stosować kosmetyki na przebarwienia, najlepiej z naturalnych składników, by nie podrażnić skóry. Warto również zwrócić uwagę na dietę, często to, jak się odżywamy, wpływa na stan skóry, szczególnie jej koloryt. W ostateczności można udać się na konsultacje u dermatologa, kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg. Często stosuje się peelingi z kwasem kojowym i cytrynowym, mezoterapię mikroigłową oraz usuwanie laserowe. Zależnie od Pani typu skóry i przeciwskazań, dobiera się inną terapię.